Почивките, на които имате право се определят от характера на работния процес и неговата продължителност. Те следва да се определят от работодателя в разпоредбата за вътрешния ред на предприятието, като работодателят е задължен да Ви осигури една почивка от 30 мин за хранене. Не сте длъжен да работите, нещо за което не сте се договорили, и не е нужно да обръщате към никого, а просто може да откажете изпълнението на такава работа на работодателя.
Промяна на уговорената работа и обедна почивка
19.10.2012
Вашият въпрос:
Здравейте имам следните питания: На Трудов Договор съм на почасова заетост по чл.68 ал1. т.1 с връзка чл.70 ал.1 от КТ искам да Ви попитам понеже никъде в договора не ми е упоменато времето за почивка... Може ли да ми кажете дали ми се полага някакво време при почасова заетост и ако имам какво е то ? (работя на смени и те са от 5 часа нагоре) Другото което искам да Ви попитам е никъде също в договора или в длъжностната характеристика не е упоменато, че трябва да извършвам товаро-разтоварна дейност (премъкване и подреждане на стока) имат ли право да ме задължават да извършвам тази дейност и към кого мога да се обърна,ако съм си в правото да не я извършвам? Благодаря Ви предварително за отговорите!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Изплащане 11.02.2020В колко дневен срок работодателят трябва да изплати заплатитеНаучи повече
-
Прекратяване на договор по чл.71, ал.1 от КТ 31.10.2022Здравейте! Имам следния въпрос - ако работник е бил освободен по чл.71, ал.1 от КТ и е ползвал обезщетение преди 4 години, може ли с днешна дата отново да ползва обезщетение, ако е осваободен по чл.71, ал.1 от КТ? Т.е. има ли срок, преди който, не...Научи повече