Съветваме Ви да посочите, че сте спазила изискването да изпратите болничния в срок, а ако това не е направено, да посочите, че предвид здравословното Ви състояние и важността на пътя, през който минавате, сте се старала винаги да изпълнявате законовите изисквания на работодателя, поради което не считате, че с поведението си сте нарушила трудовата дисциплина както и да посочите, че винаги Ваш основен приоритет е бил интереса на работодателя Ви. Всяко конкретизиране на нарушението или пизнание от Ваша страна може да бъде използвано срещу Вас. Ако желаете можем да Ви съдейтсваме с окончателното оформяне на текста.
искане на писмено обяснение
13.08.2023
Вашият въпрос:
Здравейте! Работя като учител в основно училище. През юли месец започнах инвитро процедура. Представих и болничен, който изпратих по електронен път на ЗАСТ на училището на втория ден от издаването му, тъй като процедурата е в друго населено място. Нарушенията, в които ме обвинява работодателя са: чл. 9 ал. 2 от Наредбата за медицинската експертиза чл. 43 от ПВТР на училището чл. 187, т.1, ал. 10 от КТ Какво точно трябва да напиша в тези обяснения?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на трудов договор 20.04.2015Здравейте! Мога ли след като съм подала предизвестие по чл. 326, което тече в момента, да напусна по чл.327 ал.1 т. 2?Научи повече
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 05.06.2013Здравейте, искам да попитам мога ли да напусна по чл. 327, ал. 1, т.2 при положение че в трудовият договор пише , че заплатата се заплаща месечно. През м. май получих по банков път частично 300лв. заплата за м. февруари и март. Ако утре например...Научи повече