При неявяване на работа, ако никога не сте се явявала на работа трудовото правоотношение не възниква, но това обстоятелство се доказва - възможно е в трудовия договор да има такава клауза, с която да сте се съгласили, че сте постипила на определена дата, с което правоотношението се е стабилизирало и по-късно отсъствие да е дисциплинарно нарушение. Във вашия случай изглежда това правило да не се прилага, тъй като сте постъпила на работа. Ако не прекратите трудовия договор на валидно основание - например с предизвестие - може да се ангажира дисциплинарната Ви отговорност.
Трудово правоотношение
23.09.2022
Вашият въпрос:
Здравейте. На 19.09.22 сключих договор за работа с водеща фирма. Работата не ми хареса. Не е моето. Намерих си друга работа. Му но ли е да се обаждам на старото място или при неявяване на работа ще се прекъснат трудовите правоотношения
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Напускане на работа 10.09.2021Здравеѝте Дам и Господа, искам да напусна работа. При което подадох молба за напускане. При това устонових че б договора ми за работа има клауъура която пише. Чл. 3 Времетраене на трудовиат догово. Договорът се сключв за неопределено време със...Научи повече
-
Обезщетение по чл. 222, ал. 1 21.03.2025Здравейте, Бих искала да помоля за съдействие от ваша страна. На какво основание работодател има право да не ми изплати обезщетение по чл. 222, ал. 1 от КТ, при условие, че съм съкратена на основание чл. 328, ал.1, т.2 и в първият месец не съм си...Научи повече