Възлагането на неплатен отпуск е право на работодателя и не е нещо, което можете да направите едностранно. В тази връзка, молбата Ви за неплатен отпуск не е задължително да се удовлетвори. Ако това стане и подадете предизвестие, без да работите, можете да бъдете уволнена дисциплинарно. Предизвестието може да се оттегли, ако работникът или служителят съобщи за това преди или едновременно с получаването му. То може да се оттегли и до изтичането на срока му със съгласието на работодателя. В тази връзка, доколкото нямате съгласието на работодателя, нито можете да излезете в неплатен отпуск, нито да оттеглите предизвестието си по-късно от получаването му.
Отказ от предизвестие за напускане на работа
03.08.2021
Вашият въпрос:
Пускам си един месец неплатен отпуск и молба за напускане на работа с отработване предизвестие 1 месец, целта на отпуск а ми е да работя в Германия,ако имам проблем с новата работа,мога ли да си оттегля молбата за напускане до кога може да се върна на старата работа.Благодаря ,СПЕШНО
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Трудова злополука 05.11.2013Здравейте, може ли да ми кажете, как и кой определя размера на сумата , искана от работодателя ,като обезщетение при трудова злополука?Благодаря предварителноНаучи повече
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 12.02.2014здравейте,на безсрочен трудов договор съм с 8 часов работен ден,днес подадох заявление по чл.327 ал.1 т.2 от кт. в нвго написах следното С НАСТОЯЩОТО ВИ УВЕДОМЯВАМ,ЧЕ ОТ ДАТАТА НА ПОЛУЧАВАНЕ НА УВЕДОМЛЕНИЕТО ПРЕКРАТЯВАМ ЕДНОСТРАННО СКЛЮЧЕНИЯ...Научи повече