При реализиране на ПТП липсата на ГТП обикновено се използва от застрахователя, за да се постанови отказ за изплащане на застрахователно обезщетение. Липсата на преглед обаче не значи, че колата е била технически неизправна и че това е довело до ПТП. В тази хипотеза следва да се установи с експертиза на вещо лице каква е причината довела до катастрофата и ако това не е техническото състояние на автомобила, от не считаме, че може да бъде основание за отказ за изплащане на застрахователно обезщетение. За да можем да дадем конкретно становище е необходимо да се запознаем подробно с всички документи по казуса Ви.
Автокаско при липса на ГТП
15.03.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, При ПТП, което се получи с цел избягване на катастрофа. Бях засечен от друга кола, идваща от път без предимство и движеща се с над ограничението, при което трябваше да реагирам и да изляза извън пътя и през бордюра, за да избегна страничен удар от другото МПС, което се движеше с около 100км/ч. МПС-то ми е с големи щети, при идване на полицията, установиха, че има липса на ГТП за последната година. Имам платено каско и гражданска отговорност. Питането ми е ГТП може ли да повлияе на неизплащането на Каско?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Заснемане на МПС при действието на застраховка "Каско" 20.09.2015Здравейте, имаме следният казус. По сключена застраховка каско на лек автомобил имам настъпило събитие с щета. Застрахователят отказва дори да заведе щетата с мотива, че по такава щета е изплатено обезщетение през...2013 година, която е изтекла и...Научи повече
-
Автокаско 27.02.2025Здравейте,имах автокаско в ЗД евроинс сключена на вноски.Имах лека щета и ми приспаднаха сумата от третата вноска.Не бях доволен и реших да не платя последната вноска.Мислех,че като не платя полицата се прекратява.Наскоро ми изпратиха писмо да си...Научи повече