В рамките на срока за изпитване служителят не се ползва от специалната закрила по чл.333 от КТ, поради което не е необходимо да спазва предвидените допълнителни изисквания. Имате обаче право на обезщетение за претърпяната трудова злополука. Щом работодателят Ви не желае да Ви изплати обезщетение доброволно, можете да потърсите правата си по съдебен ред. Кантората ни е специализирана в представителство по трудовоправни казуси и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
Уволнение
27.07.2018
Вашият въпрос:
Претърпях трудова злополука, вследствие на която получих 52%трайна нетрудоспособност.След 1 година болнични бях освободена от работа по чл.71,ал.1 от КТ . При прекратяване на договора по чл.71,ал.1 от КТ работникът или служителят не се ползва от специалната закрила при прекратяване на окончателните трудови договори по чл.333 от КТ.В моя случай с претърпяната трудова злополука в срока на изпитване можех ли да имам закрила при уволнение с наличието на ТЕЛК решение.Работодателя дори не се заинтересува как съм през тази година на възтановяване,а камо ли за обещетение.Благодаря ви предварително за отговора!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Изпитателен срок 26.09.2022Привет, На 18 март 2022 год . започнах работа с изпитателен срок 6 месеца. Имам използван платен годишен отпуск в размер на 10 работни дни. Кога ще бъда на постоянен трудов договор? ПоздравиНаучи повече
-
Мотивиране на уволнението в срока за изпитване 13.07.2012Здравейте. Днес бях освободена от трудово правоотношение по чл. 71 ал. 1. Договорът беше на изпитателен срок от 6 месеца, но ме освободиха днес и направо ми поднесоха заповедта за напускане, която не беше подписана от никого и ме накараха да я...Научи повече