1. Застрахователното покритие на сключения договор действа до края на срока на същият.Тоест, застрахователят дължи обезщетение за настъпили застрахователния събития в рамките на срока. Без значение за задължението на застрахователя да заплати обезщетение е кога е настъпило заствахотелното събитие, стига да това да е в рамките на срока на действие на договора, както е в настоящия случай, поради което този довод на застрахователя е неоснователен. Във Вашия случай договорът за застраховка осигурява пълно покритие и застрахователят следва да Ви заплати обезщетение за всички щети, без тези, причинени от изключени рискове.
2. Застрахователят е длъжен да се произнесе в 15-дневен срок от завеждане на щетата, като произнасянето му трябва да е в писмена форма.
3. Неуведомяването на КАТ не може да е основание за отказ за изплащане на застрахователното обезщетение. В закона са посочени изрично случаите, в които имате задължение да уведомите КАТ. За да сме сигурни, ще е необходимо да се запознаем с конкретния застрахователен договор и Общите условия към него.
4. Най-добрият вариант за действие е, в случай че застрахователят постанови отказ, да заведете дело пред съда за изплащане на обезщетението. Този вариант на действие е по-целесъобразен и гарантира в по-голяма степен Вашите права. Нашата практика показва, че жалбата до изпълнителния дикретор на застрахователното дружество се явява безпредметна, тъй като не дават резултат.
Кантората ни е специализирана в представителство по казуси като Вашия и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!