За да се разреши проблема Ви е необходимо да се изясни на първо място дали трудовото Ви правоотношение е прекратено. Трудовия договор се прекратява писмено, с връчване на заповед за това. Ако писмена заповед не Ви е връчена - договорът все още не е прекратен. На следващо място - не можете просто да сте "уволнен". Прекратяването на трудовия договор от страна на работодателя трябва винаги да има обективно съществуващо основание, което работодателя трябва да мотивира в писмената заповед. Работодателят освен това не може да Ви "глобява" - в кодекса на труда не е предвидено такова наказание. В тази връзка, ако Ви е връчена писмена заповед и липсва основание за уволнението, можете да искате то да се отмени, да ви се присъди обезщетение за оставане без работа до 6 брутни работни заплати, както и по Ваше желание да се възстановите на работа. Можете наред със всичко това да претендирате неизплатените Ви трудови възнаграждения. В случай, че все още нищо не Ви е връчено, то следва да се явите на работа и да работите. Ако не Ви допуснат до работа Ви се дължи обезщетение, което по резултат Ви обезщетява все едно че сте работил. Съветваме Ви да се явите на работа със двама свидетели, които в случай на недопускане да удостоверят това - могат да са Ваши близки или колеги, без значение. На разположение сме, ако желаете да Ви съдействаме.
Трудов договор
13.09.2017
Вашият въпрос:
Здравейте започнах работа на24.07.2017 на 07.09.2017. работодателя ми каза че съм уволнен каза че ме глобява дето съм закъснял за работа 150лв и 150лв ми взима дами плати осигуровките с две думи се подигра с мен. Испращам ви договора си .И какво мога да направя
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 21.10.2014Прочетох всичките 14 страници по темата.Възхитена съм от компетентните и бързи отговори.Съжалявам,че сте доста далеч и ми е невъзможно да Ви наема за бъдещите дела по моя казус. Накратко:Назначена съм по чл.70,ал.1 във връзка с чл.67,ал.1,т.1 от...Научи повече
-
Неизплатени суми по ТД 13.11.2012Здравейте, Преди около месец прекратих трудови взаимоотношение по чл. 327. На 1 или 2 ноември направих постъпления при адвокат за започване на дело за неизплатените суми, които ми дължи. Има ли някакви законови срокове за изплащане на дължимото и...Научи повече