Имате право да претендирате обезщетение за претърпяната трудовата злополука. Това обезщетение е различно от обезщетението Ви за оставане без работа. При това положение ако получената сума от застраховката е за претърпяната трудова злополука следва да се прецени дали сумата е справедлива и дали може да се претендира обезщетение в по-голям размер. Ако желаете може да се обърнете към кантората ни за по-подробна консултация и съдействие по казуса Ви. Оставаме на разположение.
Счупване на ръка на работа
15.12.2015
Вашият въпрос:
Здравейте, преди 6 месеца си счупих ръката по време на работа - беше призната за трудова злополука и от НОИ ми бяха изплатени болнични за 5 месеца поради последвалите усложнения, получих медицинска застраховка от застрахователната компания. Имам ли право на друго обезщетение?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 18.07.2013Здравейте! Имам трудов договор с изпитателен срок 6 месеца, в който пише, че заплата се изплаща най-късно до 15-то число на следващия месец. Сега е 18-ти и все още не съм получил нищо, поради което написах заявление, че си прекратявам договора по...Научи повече
-
Прекратяване на трудов договор от работника 30.12.2012Здравейте. Проблема ми е следния - от 2 месеца работя в дискотека. За този период не съм получила каквито и да е пари. На временен трудов договор съм, като по договор съм осигурена на 8 часа и заплатата ми е 360 лв. Уговорката ни беше и за 2% от...Научи повече