Имате възможност да подадете писмено предизвестие. След изтичане на срока на предизвестието договорът Ви се прекратява и не сте длъжен повече да работите. Ако напуснете без предизвестие, то това следва да се удостовери писмено, както и да е посочено, че няма да спазите предизвестието. Ако не се явявате на работа може да ви се търси дисциплинарна отговорност. Ако работодателят реши да Ви съди можете да се обърнете към нас.
Прекратяване на трудов договор
22.11.2016
Вашият въпрос:
работих като шофио на тир за 10 дена и реших да напусна по здравословни причини тъи като съм над 60 години и работодателят не ме освобождава а иска да е съди за обезщетения имам намален слух и зрение
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Право на допълнително материално стимулиране 01.06.2025Здравейте, поради разнопосочни мнения от финансиращия орган и юрист в синдикат, моля за разяснения от Ваша страна по следния казус.Работя като заместник - директор учебна дейност в детска градина. Възстановена съм от съда поради неправомерно...Научи повече
-
Обезщетение 01.09.2022С Прекратен трудов договор съм по чл 71. Колко време ще получавам обезщетение, като имам 20 г. Тр стажНаучи повече