Въпроси и отговори

напускане без предизвестие

Вашият въпрос:

Здравейте,мога ли да напусна без предизвестие по чл.327 ал.1 т.2 ?Фирмата,в която работя има да ми изплаща заплати от юли 2018 г.,от 01,12,2018г. ще напусна,колко дни по -рано трябва да заявя на работодателя си,че искам да напусна,за да мога да действам после по съдебен ред да ми изплатят всичките заплати?

Нашият отговор:

Прекратяването на трудовия договор от работника, на основание чл.327, ал.1, т.2 от КТ, става с изявление, отправено до работодателя. Прекратяването настъпва от момента, в който заявлението достигне до работодателя. Щом желаете да прекратите  договора си от 01.12.2018г., най-добре е да подадете заявлението на 30.11.2018г. или на 01.12.2018г. Следва да имате екземпляр от заявлението при Вас с входящ номер или подпис от служител на работодателя, с който да можем да докажем, че сте прекратили договора си, за да възникне за Вас право за получаване на обезщетение по чл.221, ал.1 от КТ, освен правото да получите неизплатените Ви трудови възнаграждения. Кантората ни е специализирана в представителство по трудовоправни казуси и ако желаете да ни ангажирате за евентуално бъещо дело за присъждане на сумите, сме на разположение!