Защита срещу незаконно уволнение
29.11.2013
Вашият въпрос:
Уволнен съм дисциплинарно .Към момента на уволнението се намирах в неплатен отпуск по чл.167а от КТ.Заповедта ми за уволнението ми бе връчена с телеграма,която получих и подписах обратната разписка.Правилно ли е да бъда уволнен по време на горепосочения отпуск?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ТРУДОВ ДОГОВОР ОТ РАБОТОДАТЕЛ 13.08.2017Трудовият ми договор е на основание чл. 67, ал. 1, във вр. с чл. 70, ал. 1 от КТ. Срокът му е от 6 мес. в полза на работодателя. До тук разбирам, че работодателят ми може да ме освободи от работа без предизвестие, преди да са изтекли тези 6 мес....Научи повече
-
Трудов договор със срок за изпитване 12.11.2013Здравейте назначен съм с изпитателен срок от 6 месеца и по заместване но в един момент се оказа че тази работа не е за мен и си тръгнах от работа без предупреждение.Шефката ми каза че ще ме уволни дисциплинарно но доколкото знам че такъв договор с...Научи повече