Защита срещу незаконно уволнение
25.04.2013
Вашият въпрос:
Здравейте.Със свое решение на 11.03.2013г. ВКС признава уволнението на съпруга ми за незаконно и го възстановява на работа.Оставя в сила решение на предходната инстанция, че не му се дължи обезщетение.До този момент не е получил съобщение от съда за възстановяване.Няма и препис от съдебно решение,макар ,че доколкото разбирам то не му е необходимо.Трябва ли да чака, според Вас това съобщение или да го изиска от съда.От това ,което прочетох мисля ,че има право, но не зная дали е правилното решение .Опасенията ни са,че ще бъде съкратен отново,защото длъжността му май вече не съществува.При това положение дължат ли му се някакви обезщетения и трябва ли да му се изплатят отпуските за периода в,който е бил съкратен и възстановен.Благодаря Ви предварително за отговора!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Трудов договор 13.11.2018Здравейте,въпросът ми е свързан при неподписан трудов договор от страна на работодател,маже ли работника да си тръгне без предизвестие.Уточнение трудовия договор е в срок на изпитване сключе на 07.11.2018Научи повече
-
Ранно пенсиониране по чл.222 т,3 от КТ 02.09.2022Здравейте! Моят казус е малко по-особен, а времето ме притиска. Учител съм в държавна ДГ и имам 37, 5 г. педагогически стаж като старши учител. Този трудов стаж обаче е в две различни детски градини. При предходния работодател имам 21 г. без...Научи повече