Основанията, посочени в чл. 327 от КТ дават право на работника или служителя да прекрати трудовия договор, а не на работодателя. С оглед на работата, която извършвате към момента, и предприятието, в което работите, следва да се прецени кой е най-добрият вариант за Вас. Съветваме Ви да не подписвате каквито и да е документи, свързани с изменение на трудовия Ви договор или неговото прекратяване, преди консултация със специалист по трудово право, в противен случай може да накърните правата си, без да има възможност да се защитите след това.
Как да постъпим при невъзможност за изпълнение на възложената работа по трудов договор?
02.10.2012
Вашият въпрос:
Работя във фирма,където има физически труд.Предстои ми операция -отстраняване на херния.Работодателя предлага да ме освободи по чл.327 ал.1т.1. Правилно ли е и имам ли право на обезщетение?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Уволнение на майка на 2-годишно дете 01.10.2012Здравейте, майка съм на 2 годишно дете и след като го взеха на ясла аз трябвада се върна на работа, но офисът в който работех е закрит отдавна и не мога да се продължа работа. Чл.328, ал.1, т.3-намаляване обема на работата ли е единствения...Научи повече
-
Начисляване на клас прослужено време 12.02.2018Здравейте, Имам следното запитване:Работя 4 години в училище на длъжност заместник-директор административна дейност. От септември месец 2017 година ме преназначиха на длъжност заместник-директор учебна дейност. Имам ли право на клас прослужено...Научи повече