Здравейте, не сте длъжна да работите докато имате болничен, предвиждащ противното. Имате право и на фиш, като ако желаете можете да се свържете с нас по телефона за да обсъдим следващите Ви стъпки.
Не ми предоставят фиша за заплата
26.05.2026
Вашият въпрос:
Здравейте, назначена съм на тд във връзка с член 67т 1 и член 70 с изпитателен срок 6 месеца. Назначена съм от 5.01 26г. От 4.05 .26 съм в болничен тъй като имам сериозни увреждания. Навярно ще имам продължение на болничният. Заплашиха ме с уволнение и ме принудиха да пътувам до гр.Костенец по време на болничния за да не ме уволнят и да запазя работного си място. Имам доказателства за пътуването по време на болничния , и само са допълня , че от тогава съм с усложнения тъй като съм с увреждания на лубг.плескус. Моля кажете ми , имам ли правно основание , за иск , тъй като не ми предоставят и фиш за заплага от месец април 2026г , нито отговарят на позвъняванията ми
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Допълнително споразумение по трудов договор 14.09.2015Здравейте! В настоящата фирма, където работя, сключих допълнително споразумение към трудов договор съгласно чл.119 във връзка с чл.68, ал.1, т.3 от КТ- за определено време до завръщане на титуляра. Питането ми е: Удачно ли е да напусна на...Научи повече
-
Преназначаване и работна заплата 06.08.2022Служител съм в държавна администрация, на трудов договор. През м.11.2021 г. бях преназначена на по-високо ниво в същата структура, с допълнително споразумение по чл. 119 и чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ. От длъжност - гл. инспектор в длъжност -...Научи повече