Не ми предоставят фиша за заплата

26.05.2026

Вашият въпрос:

Здравейте, назначена съм на тд във връзка с член 67т 1 и член 70 с изпитателен срок 6 месеца. Назначена съм от 5.01 26г. От 4.05 .26 съм в болничен тъй като имам сериозни увреждания. Навярно ще имам продължение на болничният. Заплашиха ме с уволнение и ме принудиха да пътувам до гр.Костенец по време на болничния за да не ме уволнят и да запазя работного си място. Имам доказателства за пътуването по време на болничния , и само са допълня , че от тогава съм с усложнения тъй като съм с увреждания на лубг.плескус. Моля кажете ми , имам ли правно основание , за иск , тъй като не ми предоставят и фиш за заплага от месец април 2026г , нито отговарят на позвъняванията ми

Нашият отговор:

Здравейте, не сте длъжна да работите докато имате болничен, предвиждащ противното. Имате право и на фиш, като ако желаете можете да се свържете с нас по телефона за да обсъдим следващите Ви стъпки.