Полагат Ви се обезщетенията, предвидени в закона, а именно - обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск, обезщетение за оставане без работа, в случай, че в месеца, след уволнението, не си намерите работа както и при неспазване на предизвестието от страна на работодателя - обезщетение за неспазено предизвестие. Ако уволнението бъде признато за незаконно от съда може да претендирате 6 брутни работни заплати, времето през което се води спора в съда Ви се признава за трудов стаж, възстановявате се на предишната си длъжност и Ви се присъждат съдебните разноски, направени от Вас в хода на делото. Във Вашия случай "Съкращението" и "Уволнението" са идентични понятия! А дали ще търсите адвокатска помощ или не е Ваше решение.
Уволнение без предварително решение на Инспекция по труда
19.09.2012
Вашият въпрос:
Здравейте отново, ако са изискали и взели разрешение от Инспекцията по труда полага ли ми се някакво обезщетение? Ако не ми се полага по закон защо изобщо да търся адвокат. Става въпрос за Съкращение, не за Уволнение!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Неправомерно освобождаване от работа 17.01.2017Здравейте,на 21,12,2016 Детето ми се разболя и ме извикаха от яслата да я прибера че е с висока температура, Аз се обадих на шефката ми и я осведомих че спешно трябва да изляза от работа, тя ме освободи веднага без проблем обаче се оказа че на...Научи повече
-
Напускане на работа 10.09.2021Здравеѝте Дам и Господа, искам да напусна работа. При което подадох молба за напускане. При това устонових че б договора ми за работа има клауъура която пише. Чл. 3 Времетраене на трудовиат догово. Договорът се сключв за неопределено време със...Научи повече