Наказанието се обжалва в месечен срок от връчването на заповедта за това. Ако не Ви е изплатен бонус, в случай че в ПВТР няма предвиждане такъв да не се изплаща на наказани лица, можете да претендирате изплащането му. Забележката се заличава след една година.
Наложено наказание
25.05.2024
Вашият въпрос:
Като учител през месец април 2024г.ми беше наложено наказание "Забележка", затова че изпитах ученичка предварително, не точно на датата по графика, който е спуснат от Директора. За 24. 05. Директора приведе бонуси на целия персонал, но на мен не, защото съм била наказана, а плащането е регламентирано във Вътрешните правила на училището и не е посочено в какви случаи не се дават бонуси. И какъв е срока на действие на наказанието "Забележка". Благодаря предварително.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Заплата вписана във трудова книжка 23.08.2021Здравейте! Имам следното питане: Защо във трудовата книжка работодателя вписва една сума за заплата,а реално получавам по-голяма заплата? Пример: 650лв. във трудова книжка,а реално 1500лв. Защо не е вписана реалната заплата?Научи повече
-
Прекратяване на трудов договор по чл. 327, ал. 1, т. 2 при неизплатени първи два дни болничен 31.07.2025Моля за съвет дали мога да прекратя безсрочно трудово правоотношение на основание чл. 327, ал. 1, т. 2 в случай, че работодателят не ми е изплатил първите два дни от отпуск за временна неработоспособност, ползван през месец юни! Става въпрос за...Научи повече