Жалбата няма да помогне. На първо място, бихме искали да Ви обърнем внимание по отношение на това дали е налице изначално основание за уволнението Ви. Все още сте в 2-месечния срок за обжалването му и ако прецените да го оспорите - трябва да действате бързо. Възможно е изобщо да няма намаляване обема на работа или това да не е трайно, поради което уволнението Ви изначално да е незаконно и да имате право на обезщетение не за 1, а за 6 месеца. Дори и обаче да прецените да не го оспорите, жалба няма да помогне, а трябва да съдите работодателя да Ви заплати сумата. Можем да съдействаме и с двете - можете да се свържете с нас на телефоните на кантората.
Съкращение по чл 328 ал1 т3
19.03.2024
Вашият въпрос:
Съкратена бях на01.02.24г от работа.Не получих обещетение за м март и от НОИ и Трудова борса ме посъветваха да напиша жалба до бившия работодател, за да ми изплати 1месечно възнаграждение.Бих искала да ми помогнете при създаването на жалбата, моля! И ако откаже да ми изплати дължимото ,след жалбата какво да предприема, какво следва? Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Защита срещу незаконно уволнение 31.10.2019Здравейте, обръщам се към вас с въпрос: Как да процедираме, ако работодателят изисква писмено обяснение по внесени докладни от други колеги? Получена е Писмо-Покана, която е доставена чрез куриер (който не е изисквал легитимиране, нито дори...Научи повече
-
Доказване на подаването на заявлението за напускане 13.09.2012Благодаря за отговора г-н Велев! Съгласно трудовия договор от 04.01.2011 г. ( чл.67) от КТ) съм задължена да предизвестя за напускане 3 месеца преди датата. Интересува ме следното: 1. В случай,че подам заявлението си утре след обяд по чл.327...Научи повече