Юридически не може да бъдете освободен без да Ви се връчи заповед или да се съгласите по друг начин. Съветваме Ви да се свържете с нас на телефоните на кантората, тъй като по този начин сте в неведение за основанието за освобождаването ви. Вероятно е необходимо и да се сигнализира инспекция по труда, включително ще трябва да продължите да се явявате на работа докато не Ви се връчи уволнителна заповед. В тази връзка, до прекратяване на трудовото правоотношение по установения ред, трябва да Ви се изплати болничния.
Болничен
11.04.2023
Вашият въпрос:
След като бях освободен от работа след като се връщам на работното си място след болничен ще ми бъде ли изплатен болничния след като те ме освободиха без да съм подписвал какъвто и да е документ.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Скандал от работник с пряк ръководител 07.01.2026Здравейте,изпълнявам функция на началник на склад за авточасти като се отчитам само и единствено на Управителя.Вчера мой подчинен ми дигна скандал ,че само той ми вършел работата и щял да каже на управителя ,че в служебния ми имейл е видял как...Научи повече
-
връчено предизвестие за съкращение 07.01.2018Здравейте, на 18.12.2017г. получих предизвестие за прекатяване на трудовия ми договор по чл. 328 ал.1 т.5. работя трета година във тази фирма, но изведнъж станах некадърна, след като казах някои неща с които не съм съгласна. Казах, че ще обжалвам,...Научи повече