Съкращаването Ви е възможно, но е по-вероятно изключително трудно - наличието на болнични, дори за продължителен период, не е основание за уволнение и дори е обстоятелство, което силно навежда на извода, че уволнението е извършено чрез злоупотреба с право. В тази връзка, ако Ви се връчи заповед или друг документ - незабавно се обрънете към адвокат, а ако желаете можете да използвате и нашите услуги. По отношение на обезщетение за безработица - не виждаме пречка да се получава, доколкото са налице законовите предпоставки за това.
Съкращение от работа на служител с ТЕЛК
15.10.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, от 15 г. работя на постоянен трудов договор в една фирма. С ТЕЛК съм от 20г. с право на работа. През последните 2 години състоянието ми се влоши и съм в болнични почти 1г. Ако работодателя ме съкрати след болнични имам ли право до отида на борсата? Благодаря предварително
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на трудов договр 16.02.2022Здравейте,работя във фирма Булгартгансгаз ЕАД София регионално звено Стара Загора на длъжност Счетоводител,оперативен в Компресорна станция Лозенец.На 20.01.2022г. ми връчеха Акт за прекратяване на трудовия договор по чл.328,ал.1 т.2 от КТ-...Научи повече
-
Заявление по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ - 1 23.03.2016Здравейте моят казус е следния: От 01.05.2015 г. работя в една болница, до този момент съм получила цяла заплата само за два месеца. През останалото време ми е изплащано само авансово възнаграждение. Към днешна дата ми се дължи остатъка за месец...Научи повече