Съкращаването Ви е възможно, но е по-вероятно изключително трудно - наличието на болнични, дори за продължителен период, не е основание за уволнение и дори е обстоятелство, което силно навежда на извода, че уволнението е извършено чрез злоупотреба с право. В тази връзка, ако Ви се връчи заповед или друг документ - незабавно се обрънете към адвокат, а ако желаете можете да използвате и нашите услуги. По отношение на обезщетение за безработица - не виждаме пречка да се получава, доколкото са налице законовите предпоставки за това.
Съкращение от работа на служител с ТЕЛК
15.10.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, от 15 г. работя на постоянен трудов договор в една фирма. С ТЕЛК съм от 20г. с право на работа. През последните 2 години състоянието ми се влоши и съм в болнични почти 1г. Ако работодателя ме съкрати след болнични имам ли право до отида на борсата? Благодаря предварително
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Мога ли да прекратя договор, след като не е посочено населено място на работа? 01.01.2000На 05.05.2011 сключих трудов договор с фирма по чл.70 КТ с шест месеца изпитателен срок, като страни по договора са фирмата с посочен адрес в София и аз с адрес Владая. Като точка първа е посочено, че работникът се задължава да работи във фирмата....Научи повече
-
Запитване 26.10.2021Имам сключен трудов договор с 6месечно изпитание в полза на Рабтодателя.Въпроса ми е-Ако аз напусна по време на изпитателния срок,от днес за утре(просто неотида на работа),какво става,аз съм казал че искам да напусна?Научи повече