Когато има трудова злополука работодателят следва да я регистрира като такава в НОИ, ако не го направи и Вие може да се обърнете към към съответното териториалното поделение на НОИ от където се издава разпореждане за признаване или отказване да признае злополуката за трудова. След като злополуката е призната за трудова може да се води дело срещу работодателя, а ако имате застраховка може и срещу застрахователя.
Трудова злополука при ПТП
22.08.2012
Вашият въпрос:
Добър ден! Във връзка със следния случай: Шофьор претърпява ПТП по време на работа в началото на м.август 2012г, в резултат счупен горен крайник и извършена операция. От фирмата работодател никакви действия. Моля да ми отговорите, какви действия можем да предприемем? Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Запитване относно клауза в трудовия ми договор относно връщане на такса са обучение 15.05.2022Привет, Свързвам с Вас по препоръка от Иля Комаревски във връзка с едно мое запитване относно клауза в трудовия ми договор. Накратко съм в следната ситуация. Работя в ИТ фирма и попитах мениджъра ми дали има възможност компанията да плати таксата...Научи повече
-
УВОЛНЕНИЕ ПОРАДИ ЗАКРИВАНЕ НА ЩАТ 07.06.2018здравейте , Имам 56 % индалидност/операция на гръб.стълб/ и отделно захарен диабет /наредба 5/ . Уволнението е с предварително разрешение от ИТ от дата 27.03.2018 . На ТЕЛК се явявам на 04.04,2018 и тогава получавам тяхното становище. Разбирам,...Научи повече