Работодателят има право едностранно, без Ваше съгласие, да Ви увеличи заплатата - чл.118, ал.3 КТ. В тази връзка, върху Вас тежи единствено да докажете при евентуално възникнал спор, волята, изразена от работодателя, във връзка с твърдението, че заплатата Ви е увеличена. В случая, имате отразяването в трудовата книжка, което ако е направено с подписа на лице, което изпълнява ръководни функции, е съвсем достатъчно. В тази връзка, доколкото разполагате с доказателство за увеличението, нямате нужда от анекс.
Актуализация на заплата
21.06.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, Заплатата ми бе актуализирана, като новата бе вписана в трудовата ми книжка. Но тази актуализация не бе отразена с подписване на анекс. Дали това е в реда на нещата?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 12.09.2013Здравей те ! Моля ви дайте ми съвет !!! Работех в една фирма но на 4-ти напуснах на 12-ти подписах договор в друга и разбрах, че още ме водят на работа в старата фирма ! Обърнах се към Инспекцията по Труда но от там ми казаха, че могат само да...Научи повече
-
Прекратяване на трудов договор със срок за изпитване в полза на работодателя от работника 24.10.2016Здравейте, на изпитателен срок съм с 2 месеца предизвестие в полза на работодателя. Имам по-добро предложение за работа и искам да подам предизвестие.Въпросът е как да съм сигурна, че като подам предизвестие, работодателят няма да реши да ме...Научи повече