Не може да бъде образувано изпълнително дело без преди това да бъде издаден изпълнителен лист срещу Вас. Най-вероятно изпълнителният лист е издаден в рамките на т.нар. "заповедно производство". Преди м.10.2017г. имаше възможност длъжникът да бъде уведомен чрез залепване и ако в 2-седмичен срок не се яви в съда, се счита, че е редовно уведомен и не е подал възражение, като заповедта за изпълнение влиза в сила, респ. бива издаден изпълнителен лист срещу Вас. Съществува възможност да дойдат, за да опишат движимото имущество, Ваша собственост, респ. да опишат недвижим имот, Ваша собственост. За да Ви дадем становище с какви варианти разполагате, за да се защитите, е необходимо да проучим изпълнителното дело, както и делото в съда. Кантората ни е специализирана в представителство по казуси като Вашия и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
Опис на имущество
18.02.2019
Вашият въпрос:
Здравейте, Запитването ми е следното. Преди около 2 месеца на вратата ми беше залепена лепенка, с която ЧСИ ме уведоми, че днес (18.02) от 3ч. ще ми бъде описано имуществото. Но никой така и не дойде. Става въпрос за непогасен кредит към TBI. Никой не ме е уведомил по никакъв начин, отделно номера на изп.дело ми се струва твърде дълго и нелегитимно. И като цяло лепенката ми изглежда несериозна. Отделно не съм запознат да има изобщо такова дело и няма изпълнителен лист. Въпроса ми е следния - Възможно ли е да дойдат утре например или в някой друг ден? И като цяло възможно ли е да се стигне до опис без изпълнителен лист? И може ли да бъде издаден такъв служебно без да присъствам на дело? Благодаря предварително.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Задължение с изтекла давност 25.10.2018Здравейте, получихме съобщение за образувано дело. Е това съобщение пише, че ме осъждат да заплатя на кредитора ЕОС МАТРИКС представляваща главницата по договор за издаване на кредитна карта Еуеолаин от 2003 година. Сключен между длъжника и...Научи повече
-
Давност на задължения за данък сгради и такса смет 21.03.2024Здравейте, имам задължения за данък сгради и такса смет. Исках да пусна искане за погасяване по давност(5г.). Казаха ми, че за да го входират трябва да ми направят Акт и да ми го връчат, който трябва да платя в 14 дневен срок - аз нямам такава...Научи повече