За законността на прекратяването на трудовия договор е от значение дали е налице основанието за прекратяване, посочено в заповедта. За да дадем становище дали е налице злоупотреба с право, респ. дали има друго основание за отмяна на заповедта за уволнение, е необходимо да се запознаем с текста на същата, както и с трудовия Ви договор. Имате двумесечен срок от прекратяването на трудовия Ви договор, в рамките на който можете да оспорите законността на уволнението си. При отмяна на уволнението, имате право на обезщетение за оставане без работа. Кантората ни е специализирана в представителство по трудовоправни казуси и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
трудов договор
03.09.2018
Вашият въпрос:
здравейте! Освободен съм в деня на постъпване на работа. Явих се на работа в 8:30ч. В 8;35 ми беше връчена заповедта за освобождаване. Редно ли е това при положение че съм напуснал предходна работа, за да започна тази? Това не е ли злоупотреба с право?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Трудово обезщетение 05.04.2021По принцип ,работих в Англия и все още чакам решение .но ще имам ли право на трудово обезщетение ,ако съм бил член на СИКНаучи повече
-
Втори трудов договор с уговорка за изпитване между едни и същи страни - кога е допустимо? 09.12.2011Работник назначен във фирма по чл. 70 ал. 1 от КТ 08.05.2009, напуснал 14.02.2011 г. Мога ли да го назнача от 01.12.2011 г. отново по чл. 70ал. 1 от КТ. Става въпрос за един и същи работник и един и същи работодател.Научи повече