Увреждане на здравето, станало по време на работа и при по повод или изпълнение на същата, е трудова злополука. За да бъде призната обаче злополуката на баща Ви за трудова, е необходимо да бъде подадена декларация до съответното компететно териториално поделение на НОИ. Имате възможност да подадете декларацията в едногодишен срок от настъпване на злополуката. След това длъжностното лице от НОИ се произнася с разпореждане за приемане, респ. неприемане, на злополуката за трудова. Щом разполагате с такова разпореждане за приемане на злополуката за трудова, за баща Ви възниква право на обезщетение за претърпение имуществени и неимуществени вреди. Ако работодателят откаже да изплати обезщетението доброволно, можем да го претендираме по съдебен ред. Кантората ни е специализирана в представителство по трудовоправни казуси и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
питане
21.08.2018
Вашият въпрос:
Здравейте! Баща ми е пострадал по време на работа (паднал от стълба и си счупил ръката). Искам да попитам това води ли се трудова злополука и ако ДА какъв е реда? Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Срочен договор 11.12.2024Имаме срочен договор за една година с подадено уведомление от дата 19.12.2023 г. до 19.12.2024 г. Въпроса е : считано от коя дата трябва да е вписано в заповедта за освобождаване....от 19.12. или 20.12. Благодаря Ви предварително !Научи повече
-
Дисциплинарно уволнен 23.09.2022Здравейте в момента съм в предизвестие можели да ме уволнят дисциплинарноНаучи повече