Признаването на злополуката за трудова е основание за Вас да претендирате от работодателя си обезщетение за трудова злополука. Това обезщетение се дължи независимо от трудовото Ви възнаграждение, така че няма основание работодателят Ви да претендира връщане на получените суми, представляващи трудово възнаграждение.
трудова злополука
06.11.2017
Вашият въпрос:
Здравейте! Претърпях незначителна трудова злополука, като не представих болничен лист на работодателя си, въпреки че имах издаден такъв. Ходех си на работа и съответно получих редовното си възнаграждение. Впоследствие трудовия ми договор бе прекратен и аз декларирах злополуката в НОИ, които я признаха. Какви последствия ще има това за мен и какво следва да предприеме бившия ми работодател?Може ли да заведе иск за възстановяване на изплатеното ми възнаграждение?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Обезщетение за безработица по чл.54а от КСО 04.10.2016Здравейте! До средата на април 2016г. бях регистрирана в бюрото по труда и получавах обезщетение за безработица в продължение на 4 месеца. Точно след като си получих всичките пари, си намерих работа, но поради независещи от мен обстоятелства 5...Научи повече
-
Трудов договор със срок за изпитване 04.04.2014Здравейте, имам въпрос? Мой приятел Сключи договор на 04.04.14 по чл.70 ал.1,безсрочен със срок за изпитване 6 месеца в полза на работодателя,искам да знам дали може да напусне без да дължи обезщетение и да се налага допълнително да отработва...Научи повече