Защита срещу незаконно уволнение
21.05.2014
Вашият въпрос:
Здравейте, Работя за чуждестранна компания и очаквам в понеделник да ми бъде прекратен трудовият договор. Какво бихте ме посъветвали? Например да не подписвам "по взаимно съгласие". И за какво трябва да преговарям при уволнението, така че да мога после да получавам обезщетение за безработица, а също и да имам основание да искам обезщетение за съкращение от работодателя? Балгодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Обезщетение за безработица 09.08.2022Здравейте, ако човек напусне настоящото си работно място по взаимно съгласие, има право на минимално обезщетение за срок от четири месеца. Ако не подаде документи в бюрото по труда и започне нова работа, но го освободят през пробния период по...Научи повече
-
Оспорване от работодател на уволнение по чл.328 от КТ 21.09.2020На 01.08.20г. бях уволнен по чл. 328 от КТ с 1м. предизвестие поради намаляване на обема на работа. На 21.09.20 г. ми бе изплатено обезщетение по чл. 222 от КТ. Работодателят заяви,че ще оспори съдебно собствената си заповед за освобождаването ми...Научи повече