Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ
05.09.2013
Вашият въпрос:
Здравейте, желая да прекратя трудовият си договор поради неизплатени възнаграждения. Изпратих заявление по чл. 327, ал. 1, т.2 до адресът на управление на фирмата с обратна разписка. Направени са два опита за разнос при които лицето упълномощено да приема кореспонденцията не е намерено на адресът и след телефонно обаждане е заявило, че няма да приеме пратката. Въпросните събития са отбелязани в обратната разписка. Обърнах се с въпрос към Инспекцията по труда дали могат да прекратят договорът ми по чл. 327, ал.2 от КТ, но получих отговор, че няма да стане защото дружеството има дейност. Имам основание да смятам, че в следствие на подадената от мен жалба по-рано до инспекцията по труда отношението на работодателя е тенденциозно и няма да окаже никакво съдействие за прекратяването на правоотношенията ни по какъвто и да е било начин. Въпросът ми е, има ли институция която може да прекрати трудовият ми договор и на какво правно основание? Консултирах се с юрист от Инспекцията по труда и получих отговор, че е възможно завеждането на дело по трудов спор в което съдът да постанови прекратяването на трудовият ми договор. Възможно ли е това? Благодаря предварително.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Промяна на длъжност 22.01.2026Здравейте, Длъжността ми до момента беше Manager, сега работодателят ми я е променил на Lead. Това се случва без да съм уведомена или да съм се съгласила писмено/устно. Има ли работодателят право да я сменя по този начин? В трудовият ми договор...Научи повече
-
Срочен трудов договор и трудов договор с уговорка за изпитване 29.09.2011Имам един въпрос, на 20.09.2011 г. ми изтече срочния договор, питах счетоводителката ми как стои въпроса с него и тя ми каза че се подновява автоматично на безсрочен без да се подписвам никъде. Обаче на 27.09.2011 г. ми потрябва бележка за банката...Научи повече