Не може да има негативни последици за Вас ако не желаете да прекратите договора си по взаимно съгласие. Дисциплинарно може да Ви уволни само ако има основание за това. Съветваме Ви каквито и действия да предприеме работодателят Ви да се съветвате със специалист по трудово право, преди да подписвате каквото и да е. Ако желаете можем да Ви съдействаме.
Прекратяване на ТД по взаимно съгласие
10.02.2013
Вашият въпрос:
Работодателят ми иска да напусна по собствено желание и отказва да ме съкрати по чл.328. Имам около 30г. трудов стаж и не искам да губя обезщетението от трудовата борса, което е около 1 год. Какви проблеми мога да имам ако откажа да подпиша по собствено желание?Може ли да ме уволни дисциплинарно или да ми създаде други проблеми?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Съкращение поради намалял обем на работа 08.11.2020Здравей те в момента работодателя ми ме е пуснал годишен отпуск 20 дена но мисля че след отпуската ще ме махне от работа предполагам че иска по взаимно съгласие не е ли по добре да ме съкрати не е по моя вина че работата мн намаля работя в хотел...Научи повече
-
Неподписана заповед за уволнение 09.05.2018Претърпях трудова злополука призната,след 12м.в болнични получих решение от ТЕЛК 52% трайно намалена работоспособност.Работодателя е уведомен и трябваше да се явя на работа,но вместо да започна получих заповед за освобождаване по чл.71 тъй като...Научи повече