Да, ще се счита редовно връчен, но трябва да следвате определени стъпки. На първо място, обезателно в заявлението посочете всички данни за работника, работадателя, трудовия договор, причините за прекратяването - неплащане на трудово възнаграждение, както и описанието на периода. В товарителницата към куриера задължително опишете какво се праща "заявление по чл.327, ал.1, т.2 КТ от Х по трудов договор У" и изпратете към работодателя - проследете данните на търовското дружество, важно е да се връчи на официален адрес.
Напускане по чл.327 ал.1 т.2
28.08.2025
Вашият въпрос:
Здравейте! Обмислям да напусна работа по чл 327 ал.1 т.2, понеже съм в пълното си право, защото не получавам заплата от половин година!Единствения вариант е да изпратя заявлението по куриер с обратна разписка. Питането ми е, ако няма кой да ми сложи входящ номер на моя екземпляр, дали само с приемането на документа договора се счита за прекратен?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Уволнение на основание чл. 328 ал.1 т.3 от КТ 07.06.2014Здравейте!От 01.06.14г. ме освободиха от работа по чл.328 ал.1 т.3.Въпроса ми е следния-при положение,че съм си получавала заплатата месец за месец,а не месец назад,имам ли право на обезщетение в такъв случай?В Бюрото по труда се регистрирах,но в...Научи повече
-
Прекратяване на трудов договор преди започване на работа от работника 01.12.2012Здравейте! На 30.11.12 сключих договор на 6 часов работен ден със 6 месечен изпитателен срок в полза на работодателя. Трябва да започна работа на 4.12.2012г. При сключването на договора не ми беше предоставено копие на договора, нито уведомление,...Научи повече