Ако сте сторила това, можете директно да се обърнете към съда, за да потърсите вземането си. Да не се изплати нещо не е право, обикновено е въпрос, който е свързан или с приложението на правото или с фактическа невъзможност, сиреч работодателят Ви може да няма средствата, да не е уведомил счетоводството и тн., възможностите са много. Начинът да се защитите е чрез съда.
Обезщетение по чл. 222, ал. 1
21.03.2025
Вашият въпрос:
Здравейте, Бих искала да помоля за съдействие от ваша страна. На какво основание работодател има право да не ми изплати обезщетение по чл. 222, ал. 1 от КТ, при условие, че съм съкратена на основание чл. 328, ал.1, т.2 и в първият месец не съм си намерила работа. Фирмата в която работих ми изплатиха обезщетение по чл. 220, ал. 1 от КТ. Днес от НОИ разбрах, че имам право на такова обезщетение, за което не бях запозната. Наясно съм, че е необходима да изпратя до работодател трудовата ми книжка и декларация, че в първият месец след съкращаването ми, не съм започнала работа в друга компания. Поздрави,
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на трудов договор със срок на изпитване 6 месец,иницирано от Работник 19.01.2024Здравейте! Работя в строителна фирма от 07.08.2023 на безсрочен трудов договор със срок на изпитване 6 месеца в полза на Работодателя. Тъй като условията при които работя, не отговарят на първоначалната ни уговорка, бих желала да не продължа да...Научи повече
-
Жалба за отказ от отговор 25.11.2025Здравейте, преди няколко дни подадох сигнал до министерство за нарушение във връзка с деклариране на данъци. Министерството препраща сигнала "по компетентност" до съответната община като ме информира за това с мейл . Аз от своя страна...Научи повече