Ако работодателят не е спазил процедурата за уволнението (не е изискал разрешение от Инспекцията по труда или някое от другите законови изисквания), то е незаконно и може да потърсите правата си пред съда. При уволнение на това основание не Ви се полагат допълнителни обезщетения като майка на дете под 3 години.
Уволнение на майка с предизвестие
19.09.2012
Вашият въпрос:
Здравейте, майка съм на 2годишно дете и след като трябваше да се върна на работа- ми връчиха предизвестие,че ме съкращават по чл.328, ал.1, т.3-намаляване обема на работата.Интересува ме дали ми се полага обещетение от работодателя,при положение, че съм защитена от закона до 3г. на детето?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Обезщетение при прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 25.09.2016След прекратяване на ТД по чл.327, ал.1, т.2, при изчисляване на обезщетението по чл.221, ал.1 трябва ли да се имат предвид негарантираните ДТВ през предходните месеци? Бихте ли посочили и съответния НА? Облага ли се с данък това обезщетение,...Научи повече
-
Дисциплинарно наказание 12.10.2019Здравейте ! Питането ми е има ли без виновно неизпълнение на служебни задължения в срок , поради възлагане на значителен обем от работа , който не може да бъде изпълняван своевременно . ( разпределената ми работа е от няколко началника...Научи повече