Заповедта няма характер на споразумение, поради което за да се дължи обезщетението не е задължително в заповедта да е написано това. Впрочем, отказа от права по трудово правоотношение също е недействителен. Няма нужда да изисквате дописване, освен ако не искате да им посочите, че трябва доброволно да го заплатят.
Прекратяване на ТД
27.03.2024
Вашият въпрос:
В заповедта за прекратяване на ТД не е упоменато дължимото обезщетение от Работодателят по чл.222,Ал.3.Трябва ли да подпиша заповедта и после да предявят иск за неплатена сума,или да не подписвам и да изискам дописване на обезщетението във въпросната заповед? Благодаря предварително!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратения ми трудов договор по чл 71 19.11.2024Имам ли право моя проблем да го внеса в СЪДА и евентуално ако ми бъде отказан иска, да заведа дело в Страсбург. Аз не мога да ходя тоест немогат да работя. Немогат да ползвам болнични че съм уволнена.Научи повече
-
Трудов договор по чл.68, ал.1 т.2 04.11.2022Здравейте, на 22.02.22 година ме назначиха на срочен тд по чл. 68, ал.1 т.1. със срок на изпитване 6 месеца. На 07. септември с изтичане на изпитателния срок ме преназначиха по чл.68, ал. 1. т. 2 като договора е със срок до 07.12.22. Не съм...Научи повече