Не, не може. След като е ограничил достъпът Ви до работното Ви място, това означава, че не Ви допуска на работа. За времето, което работодателят не допуска работник или служител на работното място дължи обезщетение равно на работната заплата, която Ви се полага за това време. Всички други права по трудовия Ви договор са както когато полагате труд в предприятието.
Защита при недопускане до работа
14.08.2012
Вашият въпрос:
Работодателя иска да се разделяме като първо реши да промени изискването към образованието което имам за заемане на длъжността , а много добре знае че новото което иска го нямам .После смени искането си като каза че най благоприятно е да ме освободи по взаимно съгласие и да ми изплати една заплата аз му предложих да ме освободи по чл 331 ал 1 от КТ като искам четири заплати и той каза че ще си помисли и ще се обади най лошото е че ми е сменил патрона на офиса отвори само да си взема личните вещи сега си стоя вкъщи и нямам все още отговор , може ли да ме уволни дисциплинарно и да го вземе като самоотлъчки Как да постъпя ? Благодаря предварително!!!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Трудова злополука загуба на зрението 04.03.2019Преди 2 месеца и половина по време на работа си ударих след което вече не виждам с него на 100 процента слепота. До колко е срокът за дело срещу работодателя и в момента работя при него?Научи повече
-
Как се приемат документи, връчени от работодателя? 04.06.2012Здравейте! В майчински съм до навършване на 2 год. След това смятах да се върна на работа като използвам първо натрупания си платен отпуск, но вчера разбрах за предстоящо закриване на подразделението на фирмата ни в нашия град. На безсрочен труд...Научи повече