Трябва да имате разпореждане на НОИ, за това че злополуката се приема за трудова или не. Ако не се приема за трудова - трябва да обжалвате разпореждането. Едва след като разпореждането за приемане на злополуката като трудова влезе в сила, тогава можете да претендирате обезщетение. Това става или доброволно от работодателя Ви по банкова сметка или принудително, чрез съдебен процес.
Злополука по служба
21.10.2021
Вашият въпрос:
След като всички необходими документи са попълнени,регистрирана съм в НОИ с трудова злополука,издали са ми следващ болничен,ще имам ли някакво обещетение или трябва да изчакам решението на НОИ дали те ще го одобрят?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Предстоящо напускане на работа 19.05.2021Здравейте, бих искал да направя среща за консултация по темата. Моля да посочите ден и час, когато ще е удобно по възможност тази седмица или началото на следващата. Ще очаквам да ми пишете или по телефона да ми кажете. До скоро.Научи повече
-
Изтичане на срока на срочен трудов договор по време на майчинство 19.10.2023Здравейте! Имам сериозен казус, надявам се на вашата помощ! Служителка е назначена на срочен трудов договор за 1 година. През този период тя излиза в отпуск по майчинство. Ясно, че ако прекратим договора тя е защитена и ще взима майчинство до 410...Научи повече