Болничният лист не съставлява документ, годен да удостовери трудова злополука. Трябва да попълните специална декларация за трудова злополука, която да се депозира в НОИ. Ако желаете, можем да Ви съдействаме. Едва след като НОИ приеме трудовата злополука за трудова ще имате право на обезщетение за трудова злополука.
Регистриране на трудова злополука
09.10.2021
Вашият въпрос:
Имам счупване на китката.При издаване на първичния ми болничен лист е регистриран като трудова злополука по чл.55 Ал.1,който е в рамките на 14 работни дни и е издаден от личния ми лекар. Въпроса ми е дали ще ми бъде изплатено някакво обещетение?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Неподписана заповед за уволнение 09.05.2018Претърпях трудова злополука призната,след 12м.в болнични получих решение от ТЕЛК 52% трайно намалена работоспособност.Работодателя е уведомен и трябваше да се явя на работа,но вместо да започна получих заповед за освобождаване по чл.71 тъй като...Научи повече
-
Прекратяване на трудов договор при пенсионирате 25.06.2024Здравейте, На 22,06,2024г придобих право на пенсия.От 17 год работя на постоянен договор при този работодател. Въпросът ми е: Кога мога да подам заявление за освобождаване от работа по чл327 ал1т.12 без предизвестие и още Какво обещетение ми дължи...Научи повече