Срокът за изпитване се удължава с времето на отпуски и болнични, които са ползвани през това време. Ако тези срокове са изтекли с продълженията им - уволнение на това основание би било незаконно.
Освобождаване от работа
04.10.2021
Вашият въпрос:
Уважаеми, пред мен стои дилемата, дали да си търся правата на следният казус: назначен съм на 09,03,21г. със срок на изпитване в полза на работодателя, като до 21,09,21 г. съм ползвал 5 дена платен отпуск. На 23,09,21 г. ми обявиха, че желаят да ме освободят и тук възниква моето питане: Шестмесечният изпитателен срок не е ли в повече? Факт е, че в момента съм в болничен и все още не съм освободен и не съм разписвал нищо! Очаквам кратък отговор, като благодаря предварително. Поздрави и успешна седмица:
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на трудов договор 18.03.2022Здравейте, искам да напусна работа. Все още съм в изпитателен срок, който по договор е 6 месеца в полза на работодателя. В договора също е посочено, че мога да напусна с двумесечно предизвестие, но това предполагам е когато минат тези 6 месеца....Научи повече
-
Трудова злополука 17.10.2022По време на работа получих инфаркт. Това води ли се за трудова злополука?Научи повече