За да се даде отговор е необходимо да знаем какво точно е станало и къде. Доколкото инцидентът, който се е случил, може да се квалифицира като трудова злополука имате такова право, но то трябва да се съобрази със специалните закони, регулиращи дейността Ви, поради което е нужно и да се запознаем с актовете по назначаването Ви.
Трудова злополука
28.09.2021
Вашият въпрос:
Здравейте март месец на работа стана трудова злополука,но поради заминаване на мисия /военен / лекаря ми издаде предписание на база на което началника ми да реши дали да отида.досещате се какво реши.Могали да претендирам за трудова злополука след като НОИ излизат с мотива че нямам болничен лист а операция съм направил юли месец.Благодаря предварително.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Трудов спор 28.06.2019Здравейте. Обръщам се към Вас със следния казус. Беше ми връчено Предизвестие /30 дни/ за прекратяване на ТД поради съкращаване на щата. Длъжността която заемах беше Техн.сътрудник. След като отказах да подпиша, тъй като имам Анекс за предизвестие...Научи повече
-
Обезщетение по трудово правоотношение. 31.01.2012Здравейте, Имах сключен трудов договор от 12.08.2011г. Срокът на договора е за неопределено време, с клауза за изпитване 6 месеца в полза на работодателя. Трудовият ми договор бе прекратен днес със заповед № 32/31.01.2012г. на основание чл.71,...Научи повече