Може да прекратите трудовото Ви правоотношение на основание чл. 327, ал.1, т. 2 от КТ ако сте изработил цял месец, а Ви е платена половината от заплатата. Въвеждането на намалено работно време няма отношение към размера на заплатата, след като се изработил часове за пълен работен месец.
Имам ли право да прекратя ТД по 327 ал. 1 т. 2 от КТ?
29.09.2020
Вашият въпрос:
Здравейте, Във връзка с ковид 19 бе въведено намалено работно време със задна дата и при напълно изработен месец ми бе заплатено 50%. Имам ли право да напусна по чл 327 ал 1 т 2 от КТ ?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Наказание на класен ръководител 17.03.2025Класен ръководител съм на 6 клас в училище със 100% . Те не посещават редовно училище и според директора съм виновна аз като класен ръководител. Има ли законово основание да ме накаже за непосещението на учениците? ? Осигуряването на учениците в...Научи повече
-
Поискана и задържана от НОИ трудова книжка за справка.На справката е отбелязано "документи за парично обезщетение за безработица по чл 54а от КСО." 07.12.2025Дадената ми справка има подпис на служител, но е без печат. Устно ми беше казано, че може да ми се спре обезщетението ,"защото можело да съм пенсионерка "Отговорът ми,че съм на 62г,но не ми достига стаж и не съм пенсионерка ,не беше...Научи повече