В случай, че не сте съгласен с мотивите, съветът ни е да получите заповедта, а да не отказвате да я подпишете. Това е така, понеже в зависимост от това, дали сте служител по КТ или например ЗМВР, имате различни срокове за защита на правата Ви. Ако не получите заповедта, ще се лишите от обосновката на работодателя, която е предмет на евентуално съдебно оспорване, т.е. няма да можете да обосновете пред съда какво оспорвате. В тази връзка, най-добре е да си получите заповедта и да потърсите специалист - можете да се обърнете към нас за съвет.
Налагане на дисциплинарно наказание
18.09.2020
Вашият въпрос:
Здравейте, След писмено обяснение по чл.139, ал.1 с което не се съгласявам с мотивите на работодателя за извършено от мен нарушение, мога ли да откажа подписване на заповедта за наложена дисциплинарно наказание-мъмрене? Благодаря.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 17.09.2013Здравейте! Благодаря Ви за полезната статия. Бих искал да Ви попитам нещо, което е във връзка с прекратяването на трудовия договор по вина на работодателя. Бях в чужбина когато реших, че искам да прекратя договора, поради неизплащане в срок на...Научи повече
-
Въпрос за срочен договор с изпитване 01.04.2019Здравейте! Наскоро бях назначен на работа на срочен договор със период на изпитване 6 месеца и срок за прекратяване с предизвестие 60 дни, който е записан в договора. Договора е в полза на работодателя. Искам да попитам понеже се оказва, че...Научи повече