Практика на мобилните оператори е да прехвърлят стари вземания на колекторски фирми ("С.Г.Груп" ООД, например). Това прехвърляне става с рамкови договори цесия и най-вероятно от "Теленор България" ЕАД заличават от системата си прехвърлените вземания, тъй като те вече не са Ваш кредитор. От колекторските фирми звънят на потребителите и ги заплашват със съд и съдебен изпълнител. Към настоящия момент нямате причина за притеснение. Най-добрият вариант към настоящия момент е да поддържате актуален настоящия, а ако нямате такъв - постоянния си адрес, на който евентуално ще получите съдебни книжа, за да можете да организирате защитата си своевременно.
Запитване за дълг с неясен произход
27.02.2019
Вашият въпрос:
Добър ден. От един месец един мъж ми звъни и се представя за адвокат. Господина твърди че имам задължения кам Теленор в размер на 73лв. Господина ми каза че ще ми изпрати смс от кратък номер накойто ще изпрати банкова сметка да си преведа дълга. Аз отидох в офис на теленор кадето чрез проверка в системата, отговориха че нямам задължение. Въпросът ми е как мога да проверя дали това е истина и ида избегна съд и запор на заплата както ме заплашва господина. Ако сам имала дъл и той е даден на фирма небили следвало задължението да остане в системата на теленор.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Имам дело с фирма Теленор 23.07.2021Искам да попитам колко време е давността и ако нямам адвокат какво ще стане? Сама съм с 2 деца и ме е страх да не ни спрът болничния понеже на 2.6.2021 имах операция и не мога в момента да работя.Научи повече
-
действия на ЧСИ 10.07.2019ЧСИ насрочва опис на имущество за определен ден и час . Същият не е извършен. Това негово действие прекъсва ли давностният срок . Предварително благодаряНаучи повече