В КТ е предвидена като основа за изчисляване на обезщетенията последното брутно трудово възнаграждение на служителя, получено през последния пълен работен месец. Обезщетението по чл.200 от КТ за претърпени имуществени и неимуществени вреди от претърпяна трудова злополука не е сред тези обезщетения, поради което от значение за основата, върху която следва да се изчисли, е какво е уговорено в споразумението.
Oбезщетение при трудова злополука
25.10.2018
Вашият въпрос:
Здравейте,постигнахме споразумение за обезщетение за трудова злополука за 3 заплати, въпросът ми е как се изчислява върху брутната заплата или нетната.Благодаря ви.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Освобождаване по ч 328 ал1 т2 05.08.2021На 10.08 ми изтича платрният отпуск след 2г майчинство. Работодателят ми ме освобождава по ч 328 ал1 т2 Пита ме дали ще си и изработя предизвестието или ще откажа. Аз отказах, защото съм с 2 деца, а работата е в друг град. Искат да им платя 1...Научи повече
-
Забременяване в изпитателен срок. 20.02.2025Здравейте назначена съм по чл.67 ал.1 т.1 във връзка с чл.70 от КТ и чл.119 искам да попитам след като съм на изпитателен срок. До изтичането на изпитателният срок остават 23 дни. В момента съм в болничен защото съм бременна. Имат ли право да...Научи повече