Глобул имат право да продават задълженията си. Правният термин е "цедиране на вземането" и можете да прочетете в интернет - има изписано достатъчно. Цедирането на вземането обаче не прекъсва давностния срок. Относно давностния срок, ако не са предприемали действия по събиране на дълга до този момент по смисъла на чл. 116 от ЗЗД давностния срок е изтекъл, което обаче не им пречи да търсят дълга си. Ако обаче Вие възразите, че е погасен по давност, те нямат възможност да го съберат принудително. Повече по въпросите за давността можете да прочетете в раздел "Статии" в нашия сайт.
Цедирано вземане от мобилен оператор към фирма за събиране на вземания
02.03.2012
Вашият въпрос:
Здравейте преди 1 ден ми се обадиха от фирма С.Г.Груп оод че имам неизплатена сума към глобул от 2004 година. Не е ли минал срокът на давност и имат ли изобщо право глобул да продават задължението ми а фирмата да го изисква от мен без да са ме уведомили че го продават и никога през тези години никои не ме е търсил за нищо? Благодаря ви предварително!!!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Изп.дело 30.06.2019Здравейте, на 26.02.2019 получих уведомление от чси за изп.дело по чл.417 от дск ,възразила съм в срок,на чси съм внесла 20% от дължимата сума ,след това трябваше да се сключи споразумение с банката,но затова ми бяха пойскани ощо 1000лв,за да се...Научи повече
-
наследяване на дълг 22.06.2017Здравейте! Баща ми скоро почина, а аз го познавам от 3 г. Започнах да ходя по институции, за да разбера какви дела и дългове има. Вчера при проверка на спестовен влог в банка, след извършена справка за наличност и състояние ми казаха, че има 2...Научи повече