В случай че не сте подавали молба или друг документ, в който се изявили воля трудовият Ви договор да бъде прекратен, и единствен о сте подписали заповедта за уволнение, считаме, че имаме основание да отменим заповедта за уволнението Ви като незаконна. Имате възможност да оспорвате законността на уволнението в двумесечен срок от прекратяване на договора, т.е. от момента, в който Ви е била връчена заповедта. Едновременно с отмяната на уволнението, можете да искате да бъдете възстановен на заеманата преди уволнението длъжност, както и да претендирате обезщетение за оставане без работа. Следва да знаете, че трябва да организирате защитата си своевременно, тъй като ако пропуснете срока, губите възможността да предявите иск. За да Ви дадем становище, е необходимо да се запознаем с текста на заповедта за уволнение. Кантората ни е специализирана в представителство по трудовоправни дела и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
прекратяване на трудово правоотношение
26.04.2018
Вашият въпрос:
Здравейте, работодателя ме принуди да подпиша заповед по чл 325 ал 1 т1 от КТ, като в текста е упоменато ''във връзка с постигнато съгласие за прекратяване на трудово правоотношение, отразено в споразумение от 13.04'' Цитираното споразумение не е стигало до мен нито подписвано, има ли инструменти в Правото чрез които да изискам обещетение от работодателя?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Преместване на друг обект 20.06.2026От 10 г работя във фирмата.В момента ми предлагат да ме преместят на друг обект.Аз не съм съгласна.Как да процедирам.Могат ли да ме принудят да напусна по взаимно съгласие.Какви са ми правата.Преместването на друг обект засега е само устно.Научи повече
-
Срочен трудов договор в БДЖ 27.04.2012Здравеите , въпроса ми е следния от 5 години работя в БДЖ кондуктор на постоянен договор съм, днес ми се предлага да подпиша нов срочен догово чл67 за 45 дни изпитателен един вид , и след тези 45 дена ако ме освободят аз губя ли правата които съм...Научи повече