Всяка трудова злополука се отличава с висока степен на конкретност с оглед обстоятелствата, при които е настъпила, и последиците от нея, поради което, за да Ви кажем какъв е справедливият размер на обезщетението, трябва да се запознаем с медицинската документация. Изплащането на обезщетение за временна неработоспосбност по общественото осигуряване, не е в зависимост с изплащането на застрахователно обезщетнеие, нито със заплащането на обезщетение от работодателя Ви по чл.200 от КТ. В закона не е уредена последователност при изплащането на обезщетенията, тъй като те са самостоятелни вземания, независещи едно от друго. Обезщетението може да Ви бъде заплатено доброволно, а ако застрахователят или работодателят (в зависимост от това какъв вид обезщетение претендирате) откаже или Ви предложи размер, който не Ви удовлетворява, можете да претендира обезщетението по съдебен ред. Кантората ни е специализирана в казуси като Вашия и ако желаете, след като се запознаем с документите Ви, можем да Ви съдействаме както в преоговри с работодателя/застрахователя, така и за представителство пред съда.
трудова злополука
20.11.2017
Вашият въпрос:
Здравейте.Искам да попитам при трудова злополука след изтичане на болничните ли се изплаща застраховката?Трябва ли преди това да се заведе дело и какъв е размера на обезщетението при отрязан пръст и другите 3 частично премахнати?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Недействителност на уговорката за изпитване 27.01.2013Ситуацията при мен е следната: На 01.02.2010 на основание чл.67 ал.1 и във връзка с чл.70 от КТ в полза на работодателя имам подписан трудов договор за длъжност „Оператор” и срок на изпитване от 6 месеца. След тези 6 месеца с допълнит....Научи повече
-
Как се подава заявление за напускане? 14.08.2012Здравейте! Работя в една фирма от авгус 2011. От май 2012 започна забавяне на заплатите, като към момента са ми дължими заплатите от юни до настоящия момент. Искам да напусна по чл. 327 от КТ за забавяне изплащането на заплатите. Искам да попитам...Научи повече