Не може никой да Ви каже, че сте "освободена". Трудовото правоотношение се прекратява писмено, поради което трябва да Ви се връчи заповед. Докато не Ви се връчи някакъв документ Вие работите и следва да се явявате на работа. Ако не Ви допуснат до работа Ви съветваме да се върнете с двама свидетели, които да удостоверят че не Ви допускат до работа. Ако Ви се връчи документ, с който се прекратява трудовото ви правоотношение, го получете с подпис "получих на .... /дата/, три имена и подпис". Ако желаете ще се ангажираме със случая Ви.
освобождаване от работа по време на болнични
20.02.2017
Вашият въпрос:
Работя от август в Пелтина-гр.Искър а на трудов договор съм от 13 ноември 2016.От15.02.2017до24.02 2017 съм в болнични.Може ли да ме освободят от работа?Казаха ми че от17.02 съм освободена.Не искат да ми вземат болничния защото нямало кой да ми го признае
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Напускане по чл.327 ал.1 т.2 28.08.2025Здравейте! Обмислям да напусна работа по чл 327 ал.1 т.2, понеже съм в пълното си право, защото не получавам заплата от половин година!Единствения вариант е да изпратя заявлението по куриер с обратна разписка. Питането ми е, ако няма кой да ми...Научи повече
-
Връзка между основание за прекратяване на трудовия договор и правото на обезщетение за безработица 08.12.2011Здравейте! Прекратен е трудовият ми договор, в срок на изпитване, по чл. 71,т.1. Прекратен е още първият месец и подписах заповед, че съм съгласна. Мога ли да отида на борсата, защото съм затруднена финансово, а незнам как и кога ще мога да си...Научи повече