След като уволнението е отменено като незаконно, имате право да получите и обезщетение. Никой няма право да ви притиска да подписвате каквото и да е. Преди да се запознаем конкретно със случая Ви обаче няма как да изразим становище, кое е най-доброто действие за вас. Ако желаете да ни ангажирате можете да ни намерите на телефоните на кантората.
Възстановяване на уволнен работник
26.10.2016
Вашият въпрос:
Здравейте! Спечелих дело,което отменя заповед за съкращение и съм на работа. В Решението е написано,че се отменя заповед за съкращение,но не е претендирано за обезщетение за 6 месеца. Имам ли право да ги изискам,след като заповедта за съкращение е отменена? Сега искат да подам заявление,че искам да премина на трудов договор,с мотива,че длъжността ми не фигурирала в длъжностното разписание. Въпросът ми е,след като са ми платили вече 2 заплати,не трябва ли да съм дописана в това разписание на същата длъжност и имат ли право да искат да подам заявление? Може ли за бърз отговор, тъй като ме притискат. Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Удължаване на изпитателен срок и уволнение 17.06.2024Бях назначена по чл.67, ал.1, т.1 КТ и 6-месечният изпитателен срок приключваше на 25.01.24. Започвам болнични (поради бременност) от 15.01.24, т.е преди краят на този срок. От тогава всички болнични (до 26.04) са внасяни в НОИ (от работодател) и...Научи повече
-
Уволнение на основание чл. 328 ал.1 т.3 от КТ 25.01.2014Здравейте, Съкратена съм по чл. 328, ал.1, т. 3. Регистрирах се в БТ в срок. Интересуват ме следните въпроси: - При положение, че бившият работодател ми изплати обезщетение по чл. 222, ал.1 от КТ, то отразява ли се в трудовата книжка и УП2; Аз...Научи повече