Няма възможност да се получат две обезщетения от едно и също събитие. Има възможност ако обезщетението от застраховката не покрива настъпилите вреди да се получи разликата до пълната компенсация от работодателя.
Обезщетение при трудова злополука от работодател и застраховател
06.10.2016
Вашият въпрос:
Здравейте,миналата година претърпях трудова злополука,бях почти година в болнични,от 10 октомври 2015 до 28.09 .2016 г имам решение на ТЕЛК -60% трайна намалена работоспособност, та въпросът ми е имам сключена задължителна застраховка трудова злополука ,но ако искам обезщетение по чл.200 от КТ ,имам ли право на обезщетение и от застраховката?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
заплашване на работодателя ,че ще наложи дисциплинарно уволнение. 24.01.2019На 31 януари 2019 ми изтича едномесечното предизвестие по закон подписано от мен и работодателя за освобождавате.Работя на 12 часови смени по график с други трима колеги.На 23 т.м ми се обажда по телефона да не ходя втора смяна защото друг ще я...Научи повече
-
Охранителна дейност. 15.06.2021Работя като старши сътрудник охрана.В основния договор не пише въоръжена охрана.В трудовата ми характеристика също не се споменава за въоръжена охрана. На поста който охранявам има газово оръжие. Аз отказах да го нося със себе си и поради тази...Научи повече