Вероятно освобождаването Ви е правомерно и няма да имате право на обезщетение, тъй като прекратяване по чл. 71, ал.1 КТ, при уговорка в полза на работодателя не е неправомерно.
Уволнение в срок за изпитване
15.08.2015
Вашият въпрос:
Получих заповед по чл.71ал.1за прекратяване на ТД -в срок на изпитване.Имам ли право на обещетение за неправомерно освобождаване?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
забавени заплати 24.06.2020Добър ден майка ми и баща ми работят в фирма която вече 3 заплати им забавя.Моля дайте ни съвет,за тази безизходица.Как да прекратят договорите и ако отидат на борсата ще им изплатят ли дължимите заплати.Благодаря ви предварителноНаучи повече
-
Право на пенсиониране 13.07.2019Имам ли право да се пенсионирам с 21 год. стаж като военнослужещ,2г. и 8 м.майчинство преди това и навършени 46г. и 6м.Мога ли да си платя и част от висшето образование 3г.и4м.преди майчинството.Научи повече