Защита срещу незаконно уволнение
16.01.2015
Вашият въпрос:
Здравейте!Уволниха съпругът ми докато е в болница и му тече болничен!Стана му лошо на 23-ти и го изпратиха с такси от работата му,водих го на спешен кабинет и се оказа че е получил остра психоза и на 25.12.2014г той беше приет в болница за лечение!На 29.12.2014г ми се обади сцхетоводителката на фирмата му и ми каза че го освобождават от работа с дата 29.12.2014г!Договорът му е по член 70 от КТ и е с три месеца изпитателен срок който е трябвало да изтече на 31.12.2014г.!Аз когато ми се обади въпросната Г-жа и казах че той е в болница и ще има болничен и тя каза че не я интересува!Моля ви да ми кажете дали ако представя този болничен в НОИ ще му го изплатят и дали има начин да ги съдя,защото мъжът ми е такъв работохолик и толкова се старае и е седял извън работно време и е ходил по-рано за да може да помогне с какеото може,че аз искам да се боря за правата му ,защото той може да е още месец в болница,понеже лечението е дълго! Благодарна ще съм ако се намери решение на проблема!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Налагане на дисциплинарно наказание 18.09.2020Здравейте, След писмено обяснение по чл.139, ал.1 с което не се съгласявам с мотивите на работодателя за извършено от мен нарушение, мога ли да откажа подписване на заповедта за наложена дисциплинарно наказание-мъмрене? Благодаря.Научи повече
-
Работа по граждански договор по време на борса 05.02.2026Здравейте, регистриран съм на борсата и получавам обезщетение. Имам право на още шест месеца да стоя на борсата. Междувременно ми предлагат работа по граждански договор като заплащането по него ще бъде извършено еднократно след края на гражданския...Научи повече